Únor bílý, anime sílí

Anime věcičky a mangy jsem vždycky milovala ale tak nějak to šlo vždycky stranou takže novou kawaii věcičku nebo knížku jsem si koupila tak jednou za čtvrt roku. Ale od té doby co jsem znovu obnovila blog a začala se mu věnovat, přichází to ke mě stále. Jen co skončily Vánoce , už se mi tu shromáždilo pár dalších kawaii věciček a stále to nekončí!! Anime už je prostě mou neoddělitelnou součástí 🙂

V únoru si budu užívat to, co ke mne koncem ledna všechno doputovalo. No jen mrkněte sami.

Ty dva časopisy dole, to je komiks Witch, je to moje srdcovka z dětství a stále si ještě tu a tam dokoupím knihu nebo časák Witch který mi chybí. Na Arkham. cz měli 2 čísla která nemám takže už jsou u mě. Je to milé čtení, nechybí horoskopy, kvízy a nápady pro správné čarodějky.

Jo a ty skleněné kostičky, ty já prosím pěkně sbírám. Pak také ještě staré knoflíky které stále nacházím na ulicích a cestách. A taky že mám štěstí 🙂 Jůůůů jednou Vám své sbírky ukážu. Ale abych se vrátila k tématu. Arkham.cz je knihkupectví i antikvariát v jednom, mají tam super výběr komiksů i mang, no a když už jsem si tam objednávala ty Witchky, nedalo mi to a přihodila jsem do košíku Pokoj v barvách štěstí 2. Ale počkat!!! Zrovna vyšla i trojka a mají ji za zvýhodněnou cenu!! Hihi…..

Už jsou mé a jsou perfektní!!!! Více se rozepíšu v rubrice Mangy.

Jak už jsem psala, dostaly mě dobre-knihy.cz svou nabídkou knihy manga nálepek za 78 kč takže ta je na hromádce únorových potěšení také.

Ale počkat, vidíte to, co já?? Tady je můj nový, růžový Totoro!!! Jedna z babiček mého syna se stěhovala a přinesla mi pana Totora, že ji seděl léta na poličce v koupelně. Co????

Nene, nesnažte se to pochopit, já tomu také nerozumím ale raději se moc neptám a dárečky si užívám. Vždyť má na hlavě sazi a je růžový!!! 🙂

Aby mu nebylo smutno, přibyl mu jeden kamarád – pan křeček se sobími parůžky. Toho mi koupil můj Tomoe z lásky.

A jak se v únorových dnech bavíme? No, Mei se zamilovala do malování křídami na papír takže vytváříme hodně obrázků .

Muto a Pikachu (dva nerozluční kamarádi), nám samozřejmě asistovali a takhle pěkně se ušpinili barvičkami. Ajéje.

Nevím tedy od koho to Mei má (hihi) ale malovala samé domečky v bambusových hájích . Nejvíc se mi ale líbí hora barevnosti, jak ji nazvala Mei . Je to vedle mého obrázku hory Fuji který jsem dokreslila tuší. Mei tam zakomponovala i něco jako růžový lampionek, nazvala to dohromady Hora a město barevnosti. Ach jaká krása 🙂

Tak pěkný zbytek zimy!!

Kniha samolepek Manga

Před třemi lety jsem dostala k narozkám Knihu samolepek Kawaii a moc jsem ji tu vychvalovala. Samozřejmě jsem si všimla i knihy manga nálepek ale představovala jsem si černo-bílé nic moc nálepky. A za 259 kč ??? Jenže někdy před týdnem mi přišel e-mail že na stránce dobre-knihy.cz mají výběr knížek za malé ceny a k tomu doprava ppl za 1 kč. No to bych nebyla já, abych se nemrkla jaké to knižní poklady tam schovávají.

A tam byla ona!!! Za 78 kč a to jsem vzít musela. A nelituji, je božííííííí!!!!!

Hned na začátku mě upoutaly štítky na anime deníčky. Jůůůůů.

No a pak už jsem byla okouzlená všemi těmi úžasnými nálepkami 🙂

Na každé druhé dvoustranně jsou jako v kawaii samolepkové knize….

…jojo přesně a že jich tam je

A krom toho je tu ještě pár návodů na kreslení, no prostě naprostá spokojenost!!!

Tak já jdu lepit a užívat si 🙂

Co přinesl Ježíšek

Myslím že anime věcičky nosí spíš takový velký, tlustý, vánoční Totoro.

Letos mi nadělil pár anime dárečků.

Roztomilé drobnosti

washi pásky, kouzelnou propisku, odznáčky na baťoh a zbrusu nové Ghibli nápelkyyyyyy!!!!!!!

Anime plyšáček těchto vánoc jeeeee……….Vlněnka z Čarodějovo nevěsty!!!! Tuhle potvůrku jsem si moc přála!

Je velká, je huňatá, je mazlícíííííí !!!!

Nechyběla ani nová manga. Pokoj v barvách štěstí. Už se těším na další díl.

Nebyla sama, knížek se sešlo vícero. I Vlněnce líbí vůně nových knih. Nebo že by vůně dobrodružství?

Japonsko-proměny země sakur, Ghibliotéka a Pokoj v barvách štěstí

Nechybělo tričko a motivem Hawlova zámku.

Cože, že by nám vánoční Totoro přinesl drahé, luxuní saké?? Co je v tom balíčku ve tvaru lahve??

Veeelikánská sojovka hihi 🙂 To se to bude vařit.

A to nejlepší na konec. Přála jsme si něco pěkného a praktického, na čem bude fotka Kenshiho Yonezu.

Jůůůůůů!!! Vánoční Totoro prostě existuje protože tenhle baťůžek je nádherný, lehoučký, skvěle se nosí, je z organické bavlny, vyrobený v Čechách a je na něm Kenshi!!!! Díky Totoro!!!

Jsem taaaak zvědavá na Vaše dárečky . které jste našli pod stromečkem a vypadají jako z jiného světa. Z toho našeho, viťte 🙂 Piště, těším se!!

a Veselé Vánoce!!!!!!

Když Hotaru slaví

V prosinci mám svátek a je to pro mě šťastný den. Vždycky je bílý, něžný a každý rok něčím speciální. Letos byl můj svátek překvapivě „PANDÍ“ !!!

Začalo to tím že jsem dětem objednávala nějaké drobnosti z bazaru a přihodila jsem si tam figurku Kung-fu pandy, stála asi 15 kč, tu jsem musela mít!! No a aniž bych někomu něco řekla, schovala jsem si ji do taštičky , že si k svátku udělám radost. To bylo asi před měsícem a na pandu jsem úplně zapomněla.

Ale na můj svátek, mi moje zlatíčka vyrobily toto:

Daichi ví že miluji pandy a tak mi vyrobil obrázek „Pandy v bambusovém háji“ a nechybí tam ani nosorožec. 🙂

No a Mei když to viděla, nechala si od tatínka vytisknout obrázek pandy a takto krásně mi ji vymalovala a sama vystřihla. Už ji mám na nástěnce .

Když jsem to viděla, vzpomněla jsem si na Poa a hned běžela na půdu pro taštičku s dárkem od sebe pro sebe 🙂

fešák Po před stromkem

Když už se na mě ty pandy sypaly ze všech stran ….

…….pustili jsme si mou oblíbenou pandí pohádku

Ale ne, nezapomněla jsem na Tomoeho. I on mi dal anime dárek ale panda to nebyla.

Když byl dopoledne Daichi ve škole, naložil Tomoe mne a Mei do svého létajícího kočáru a odnesl nás k velmi tajemnému a zapadlému bazaru. Trochu jsem se tam bála, bylo to tam plné temných a studených koutů.

Ale brzy jsem zjistila pro co jdeme. Tomoe něco pošeptal prodavači který měl blíže démonovi než člověku a ten odešel podivným plíživým krokem do jedné z uliček. A přinesl…..

…………mou vlastní poličku na mangy!!!!! Je krásná, je bílá, přesně taková, jakou jsem si přála!!

Momentálně je trochu zablokovaná vánočním stromem ale brzy udělám lepší foto a hned se podělím.

Takže můj svátek byl zase speciální jako vždy. Jak oslavíte vy svůj? Napište, něco spolu vymyslíme 🙂

Vaše Hotaru

Kouzelná zima

Nevím jak vy ale já v zimě potřebuji několik životně důležitých věcí, které mi umožňují existovat v tomto světě.

Procházky

Protože příroda je úžasná, protože vždycky po procházce mám hlavu plnou nových nápadů a protože jak říká pan trenér ze seriálu Oh My Venus „Zdraví je sexy“. A když si dám pěkně rychlochůzi kolem naší divoké řeky, cítím se zdravá :-).

Někdy se vše kolem zbarví takovým světlem, že si připadám jako v anime .

Radosti

Jo, drobné radosti, to je moje. V jednom krámku jsem objevila spodní kalhotky s Totorem ve čtyřech různých barvách. To jsem neodolala. V knihovně jsem si půjčila jeden jediný díl Naruta. Vždycky jsem se bála že mě tahle maga nebude bavit ale je supeeer!!! A pro čokoládkové pralinky si chodím do oblíbené zdravé výživy, mají je ta namíchané v proutěném koši, jen si vybrat.

Mít co číst

Bez knížek bych nemohla žít , tak jsem si ještě vypůjčila další díl Ateliéru špičatých klobouků. Na fotce je spolu s mangou kamínekm který mi malovala moje malá dcera Mei, náramek od jedné kamarádky, vločka od druhé. Radosti od přátel a rodiny jsou ještě lepší než od sebe :-).

V melancholii podzimu

V melancholii končícího podzimu, mě občas něco potěší. Třeba tahle růže se na mě podívala přes plot jedné staré vily . vykoukla mezi psím vínem a mě přišla tak krásná že jsem se na chvíli zastavila a musela se kochat.

V takových chvílích mi zní v uších písnička M87 od Kenshiho a říkám si že svět je přece jen kouzelný. Zase.

A než se vrhnu do vyrábění dárečků a příprav na Vánoce, udělám si radost novou mangou 🙂

Škoda jen že ji mám za jedno odpoledne přečtenou. Doběhnu si tedy do knihovny pro další díly Ateliéru špičatých klobouků a podzimní splín bude zažehnán.

Bohužel jich tam mají jen 6 dílů. To kdyby to v naší knihovně vypadalo takhle…..

…to by bylo něco 🙂

Obšas si na vytažení ze smutku fotím na ulici cizí kočky…snad jim to nevadí.

Mají v sobě takové zvláštní tajemství. Myslím že ví, o kočičim králoství.

No každopádně když už nezaberou ani květiny, ani mangy a ani kočky, vím co zabere vždycky. On!!

Ten který mi naslouchá, čeká mě doma nebo se ke mě vrací, ten kdo mě objímá.

Hezký podzim 🙂

Máte rádi překvapení?

Někdo nám překvapení daruje, někdy si nás najde samo a někdy mu musíme trochu naproti.

Mě nejvíc letos překvapil ten nádherný podzim. Mám pocit že tak jako letos jsem si podzimní dny nikdy neužívala. Bylo tolik krásných, slunečných dnů a tolik barevných stromů a nespočet výletů!!!

Konečně jsme začali chodit do knihovny. Jsme šílení knihomolové a přesto jsme nikdy nechodili do knihovny. Ve městě kam chodí Daichi do školy jedna je. V tom našem rodném městečku také ale je to spíš jeden regál .Tak jsme si šli založit čtenářský průkaz. A v dětském oddělení, kde jsou i fantasy pro mladé jsem objevila ….

…Ateliér špičatých klobouků!!! Už několikrát jsem tuhle mangu zahlédla v internetových knihkupectvích ale netušila jsem jestli by se mi to líbilo. Tady na mě čekal první díl a spolu s ním dalších pět. Hned první díl se mi mooooc líbil.

Super, to je překvápko. A čekalo na mě další, ve schránce.

Pohled přímo z Japonska!! Vůbec jsem ho nečekala ale zrovna proběhl světový den Postcrossingu a tak mi začaly chodit nečekanné krásné pohlednice ovšem tenhle s japonskou abecedou je top.

Jůůů ty známky!!! Daichi a Mei se o ně poperou. Jsou to naši malí filatelisté !!

A ty nálepky, no prostě boží!! Z Japonska mi přišlo psaní teprve po druhé takže jsem měla velkou radost.

A běžela si pro další díl Ateliéru špičatých klobouků. 🙂

Taky pro mě připravila překvápko má nejlepší kamarádka když mě vytáhla jedno odpoledne z bytečku, naložila do auta, a jeli jsme. Nejdřív jsme prolezli starý, děsně temný, zatuchlý a tajemný (juhůůů) bazar, kde jsem objevila tuto krásnou kovovou vázu asi za 60 kč. Boží!!!

Potom jsme prolezli krámek s výtvarnýma věcičkama a nakonec jsme si zašli na večeři a hruškový džus. To byla paráda 🙂

A co vy a Vaše podzimní překvápka??? Pošlete mi adresu a já vás tu a tam překvapím milým psaním, co vy na to? Protože dávat je ještě lepší, než dostávat 🙂

Tak krásný podzim plný překvápek,

Léto nám končí

Léto končí a já vám v klidu, u šálku čaje píšu, co nového mi přineslo.

Třeba první díl mangy Líbání zakázáno, na který jsem tak dlouho čekala a málem jsem se nedočkala.

A taky jsme už málem kupovali Totoří dům pro naši rodinu. Ale nakonec se ukázalo, po mnoha komplikacích, že to není ten pravý.

Zkoukla jsem s Tomoem znovu celou doramu Thumping Spike.

Kochala jsem se rozkvetlými modrými hortenziemi po celém našem městečku(a rozhodla se, že příští rok je nafotím).

Rozplývala jsem se u krásných hochů z Click Your Hearth (to máš Tomoe za to, že jsi právě řekl že můj luxusní levandulový krém smrdí:-))

Cachtala jsem se v bazénu.

Nafotila jsem s Daichim různé anime blbůstky co jsme tu ještě nepředstavila a mám je doma.

Založila jsem pandí galerii.

A teď už jen odpočívám a myslím na to, co všechno je za námi a těším se na klidný podzim 🙂

Co vy?? Jaké bylo Vaše léto??

Čarodějova nevěsta

(může obsahovat spoiler)

Mladá dívka Chise Hatori přišla o vše, o domov i rodinu a nynní se ocitla na aukci kde je sama, prodávaným zbožím. Z utrpení ji do svého kouzelného světa vtáhne čaroděj Elias Ainsworth. Nabídne ji víc než jen domov a přijetí.

Tenhle článek je věnován téhle úžasné manze, tomuto velkolepému anime. Pustě si k tomu tuhle úžasnou hudbu, která zazní v seriálu a nechte se provést kouzelným světem Eliase a Chise.

Chise Hatori

16 let, japonka, Sleigh Beghi, učnice čaroděje

Elias Asworth

Věk neznámý, čaroděj trnů, pravděpodobně wendigo

Tahle manga mě dlouho lákala ale trošku jsem se bála toho, že je hlavní postava takovýhle netvor a Chise nikdy nebude šťastná. Ale nakonec mi Ježíšek přinesl první díl a zamilovala jsem se.

Manga je úžasná!! Originální, kouzelná, místy drsná a temná, jindy zase odpočinková, plná keltských tradic a zvyků. A zvláštní, jemný ale intenzivní vztah mezi hlavními hrdiny je něco speciálního.

Manga díky Bohu vychází v češtině, má zatím 15 dílů. Doporučuji stránku obchod.crew.cz

Současně se čtením mangy sleduji anime seriál. Sice v angličtině ale je to něco. Rozhodně doporučuji!!

Kromě lásky hlavních hrdinů se mi na tomhle příběhu líbí hlavně magie a kouzlení s bylinkami a přírodou, staré rituály a božstva.

Jak už víme, Elias je čaroděj trnů. Docela sexy ne?

A Chise se zase učí jak s bylinami a silou různých bytostí pracovat a uzdravovat.

Chise vidí kouzelná stvoření, která obyčejný smrtelník nevidí a to je paráda! Tedy pokud to zrovna není něco temného. Já jsem se zamilovala do vlněnky.

Vlněnka

Je to taková kouzelná létací ovečka. Chise a Elias jim dokonce stříhají vlnu. Často se pohybují kolem Chise, sedávají ji na rameni, nebo podřimují vedle ní.

Někdy jich je plné nebe.

No nejsou roztomilé??!!! Jsou totálně kawaii!!! Proto si jednu vlněnku, plyšovou budu letos přát pod stromeček 🙂

A co další postavy? Někdo kdo je pro Chise důležitý víc než vlněnky, někdo kdo je jí stále ne blízku. Ale neee, není to Elias, toho si necháme až nakonec 🙂

Mám na mysli někoho černého a chlupatého. Tedy pokud se zrovna nepromění v pohledného muže.

Je to Ruth.

Dříve „grim“ (pes, střežící hroby a kostel), nyní věrný společník Chise.

No která z nás si nikdy nepřála takového věrného kamaráda??? 🙂

Ruth se dokáže přeměňovat z podoby psa do podoby mladého muže podle potřeby.

A co nám nabídne google ?

No, zatím toho moc není ale na 100% vím že brzy bude k sehnání mnoho krásných věciček s motivy téhle mangy i chlupáče Rutha.

A teď už se pojďme podívat na naše hlavní hrdiny, trošku blíž, jen nahlédnout …..je to krása! Je to láska….

Chise a Elias

Na pinterestu se můžete pokochat krásnými obrázky.

Jak se Vám líbí Trn v lidské podobě?

figurka není špatná

A roztomilý chibi Elias

Cosplay mě dostává……

Musím říct, potkat cosplay Eliase, asi by se mi rozbušilo srdce.

Mrkneme co se dá sehnat do pokojíčku za krásnou kawaii věcičku.

tričko, plakát nebo brož…

klíčenka a figurky…

figurky vedou!!!

amulet, lampička a super peněženka

Ovšem já už něco mám!!! 🙂 Objednal mi to můj miláček Tomoe, ještě s nějakými věcičkami z Číny a tenhle balíček přišel jako první. Můj vlastní chibi Elias. Je rozkošný!!!

Stojí na mé komodě, hlídá všechny mé šperky a vidí na celou místnost. Když mám smutnou náladu, beru si ho na noc do postele a ráno je mi hned lépe. Má kouzelnou moc 🙂 .

Dnes se s Vámi Chise a Elias loučí ale příště budeme pokračovat v dalším díle kde si představíme další postavy . Paaaaa

Jarní novinky

Miluji jarní barvy, vůně, ten náboj co je ve vzduchu. Chuť zkouknout romantické anime nebo film kde poletují sakurové květy. Jedna krásná sakura kvete i v naší části města.

Je to takové slavnostní období a tak navrhuji slavit a začít třeba pěkným dárečkem .

Já jsem jaro přivítala novou Mangou . Jmenuje se Orange. A je moc hezká.

Blíže vám tuto mangu představím v „mojí knihovničce“. Za mangou září můj žlutý jarní deníček a krásný pohled Howlova zámku od mojí kamarádky :-). Nesmí chybět barevná tužka a odznáčky Ghibli.

Tyhle rozkošné odznáčky jsem dostala k narozeninám které mám jak jinak než na jaře a jsou úžasné!!

Pořídila jsem si nový krásný pandí sešítek a vyrazila s ním do přírody, chytat nápady.

Touhu shlédnout nové anime pravidelně teď uspokojuji seriálem Shigatsu wa Kimi no Uso. Zatím jsem u 7. dílu a moc se mi líbí. A sakury tam „sněží“ od prvního dílu 🙂

Jarní vánek mi přivál myšlenku představit vám pár mých oblíbených nálepek. Takových favoritů z těch, které jsem zatím nenalepila.

Na druhém obrázku je pohled s Gihiro opět od mé milé přítelkyně.

Zatím se loučím a přeji všem, krásný svátek Hanami a spoustu růžových nápadů !!!